2024 októbere tartalmas hónap volt a Győri ETO KC akadémiai csapatainak életében. A zöld-fehér fiatalok összesen 19 tétmérkőzést játszottak ebben a hónapban. Minden csapat életében mások a kihívások: van, ahol még keresik a megfelelő egyensúlyt a kettős terhelésben; van, ahol pont a terhelés hiánya okoz nehézségeket; van, ahol a veretlenség megőrzése volt a tét és van, ahol a lehengerlő játék melletti folyamatos fejlődés a legnagyobb kihívás.
„Folyamatosan haladunk az építkezéssel. A szeptember hónap értékelése nagyon kaotikusra sikeredett, abból a szempontból, hogy nem volt meg a teljes keretünk sem az U20-ra, sem az NB I/B-s bajnokságra való készülés során. Ez a válogatott programból kifolyólag alakult így. Októberben megpróbáltuk kicsit átalakítani a versenyeztetését azoknak a fiataloknak, akik az NB I-ben is szerepelnek, így őket nagyon keveset vagy egyáltalán nem játszatjuk az U20-as bajnokságban. Ehhez hozzá tartozik az is, hogy minden hónapban egy hetes válogatott összetartások vannak és a mi csoportunkból 10 játékos is részt vesz rajtuk, ami a közös munkát nagyban befolyásolja. Az átalakítások kicsit az eredményesség rovására is mentek, de hónap végére úgy láttam, hogy kezdenek kiegyenesedni a dolgok. Az U20-ban volt két nagy arányú győzelmünk a NEKA és a Mohács ellen, illetve volt egy érdi utolsó másodpercekben eldőlő egy gólos vereségünk. Úgy gondolom, hogy a bajnokságot ez nagy mértékben nem fogja befolyásolni, mivel nagyon szűk és kiegyensúlyozott a mezőny. Az NB I/B-ben továbbra is tanuljuk a bajnokságot, folyamatosan haladunk előre. Itt mindig teljes létszámmal és a legjobb csapatunkkal fogunk kiállni. Ennek eredménye már november első mérkőzésén is megmutatkozott a nagyon jó erőkből álló Komárom ellen. Jó úton haladunk, hogy elől és hátul is a stabilitás jellemezze majd a csapatunkat a következő időszakban.” – összegezte csapata helyzetét Kun Attila vezetőedző.
„Az U20-as bajnokságban az Érd elleni mérkőzés kivételével sikerült az ellenfelet 30 gól alatt tartani. Összességében elégedett vagyok a kapusok teljesítményével és a védekezés is sokat segített, de mindig van min javítani. Külön örülök neki, hogy mindenki kapott játéklehetőséget. Az NB I/B-ben ez a hónap nem úgy sikerült, ahogy terveztük, egyedül a NEKA ellen sikerült 30 alatt tartani a kapott gólok számát. Az NB I/B egy magasabb szint, igyekszünk felnőni a feladathoz.” – értékelte kapusai teljesítményét Kiss Éva kapusedző.
„Az október vegyes érzéseket hozott a csapat életébe. A bajnokság fura kiírása miatt csak három mérkőzést játszottunk, de azokat sikerrel. Fontos volt, hogy hazai pályán nyerjünk a NEKA ellen, amit magabiztosan hoztunk is. Idegenben volt egy gyenge félidőnk Érden, majd a második játékrészben egy feljavult védekezéssel megnyertük a meccset. Az azt követő hazai mérkőzésen az idei legjobb játékkal diadalmaskodtunk a Szombathely ellen. Célunk, hogy ezt a magabiztosságot megőrizzük a bajnokság végéig. Hálásak vagyunk a VKLSE NB II-es csapatának, hogy fogadtak bennünket egy edzőmeccs erejéig. Büszkék vagyunk arra is, hogy adtunk játékosokat a Kárpát kupát megnyerő magyar ifjúsági válogatottba. Ezek a pozitív dolgok. Ami nem szerencsés, hogy nem alakult ki egy olyan ritmus, amikor rendszeresen tudunk bajnoki mérkőzéseket játszani. Így minden mérkőzés egy kicsit ugrás az ismeretlenbe. Az ismeretlen, nem megbántva ellenfeleinket, saját magunk vagyunk, mert nehéz megállapítani, hogy éppen milyen formában leszünk adott meccsen. Az edzéseken a lányok mindent megtesznek, hogy fejlődjenek. Mind a csapat-, mind az egyéni-, mind az erőnléti edzések jó hangulatban zajlanak, a mérések igazolják, hogy jó úton járunk, csak éppen a sportágunk sava-borsa, az éles összecsapások hiányoznak. De ez van, így kell megoldanunk a feladatainkat. Dolgozunk tovább és bízunk benne, hogy az alapszakasz végével nem zárul le számunkra a bajnokság és bejutunk a négyes döntőbe.” – beszélt a negatívumokról és pozitívumokról Kerékgyártó Zsolt vezetőedző.
„A kapusok teljesítményével összességében elégedettek lehetünk. Szélső lövések védési hatékonyságában szeretnénk előre lépni. Sok gyakorlást igényel, de tesszük a dolgunkat.” – összegzett röviden Petróczi Viktória kapusedző.
„Október hónapban 3 bajnoki és 3 Akadémiai Torna mérkőzésünk volt. A bajnokságban továbbra is 100%-os teljesítménnyel vezetjük a tabellát. Az Akadémiai Tornán a DVSC csapata ellen vereséget szenvedtünk, de az ott szerzett tapasztalatokat jól hasznosítottuk a következőkben. A védekezésünk jó hatékonysággal működik, napról-napra fejlődünk, keménységben, harcosságban sokat léptünk előre. Ennek ellenére van bőven fejlődni való mind csapat, mind egyéni szinten. A lerohanásaink jól működnek, nagy tempót diktálunk, amibe sok hiba csúszik, ezek számát kell csökkenteni. A támadásainkban mindenkit használunk, minden poszton eredményesek tudunk lenni. A helyzetkihasználásunk csak megfelelő koncentrációtól függ. Mivel még gyerekek nagyon hullámzó a teljesítményük a mindennapi edzéseken és a mérkőzésen belül is.” – összegzett Pigniczki Krisztina vezetőedző.
„Három bajnoki mérkőzésen és a boglári Akadémiai Tornán lejátszott három mérkőzésen a kapusok átlagosan 38%-os teljesítményt mutattak. Kisebb betegség és sérülés is hátráltatta kapusaimat. Fejben és koncentráció terén van még hová fejlődnünk, de folyamatosan haladunk a megkezdett úton és lépésről-lépésre próbálunk építkezni. Remélem ez majd a teljesítményükben is még jobban jelentkezni fog!” – mondta Hoffmann Beáta kapusedző.
„Ebben a hónapban a célunk nem lehetett más, mint a megszerzett fizikai állapot fenntartása, valamint a technikai és taktikai elemek gyakorlása, finomítása. A fókusz a konditeremben a mozgástanulás mellett az erőfejlesztés alapjainak megtanulásán volt, valamint elkezdtünk ismerkedni a súlyokkal is. A prevenció beépítése ezekbe az állomásokba jól működik. Az egyéni képzések, poszt képzések, páros kapcsolatok kialakítása jó ütemben halad, motiváltak a gyerekek és rendkívül nyitottak az újra. Csapatépítő programokkal igyekszünk olyan társaságot kialakítani, akik egy céllal lépnek pályára és segítik egymást. Voltunk a győri Zöld futáson, ahol egyéni rekordokat is döntöttek a lányok, valamint kifestve halloweeneztünk az állatkertben. Az U15-ös bajnokság harmadik fordulójában a Répcelakkal játszottunk, ahol több lehetőségünk nyílt gyakorolni a játékelemeket. A Bük ellen ez nem mondható el, mivel 77 lőtt góllal rekordot döntöttünk. Egyértelmű, hogy szakmailag kevésbé értékelhető ez a mérkőzés, de ennyi gólt szerezni is sok futást igényel. Védekezésben előtérbe helyezzük a labdaelütést és labdaszerzés lehetőségét és az abból való megindulásokat. A negyedik fordulóban a Pápa csapatával játszottunk, ahol 84 lőtt góllal zártuk a találkozót. A Sárvár ellen próbáltunk mást védekezést alkalmazni, de egy idő után váltottunk, mert nem szolgálja a fejlődésünket az, ha nem a gyors kézilabdát elősegítő játékot erőltetjük. Most ezt tudjuk gyakorolni: nyitott védekezés, lerohanás, pontos befejezések. Azért, hogy játékspecifikus, felállt fal elleni megoldásokat, egyáltalán megállító faultokat gyakoroljunk, heti rendszerességgel játszunk fiú csapatokkal edzőmérkőzéseket. Így nem telik el hét mérkőzés nélkül. Ettől függetlenül nagyon várjuk a fordulókat és mivel folyamatos fejlődésben vagyunk mindenben megtaláljuk a motivációt és tudjuk, hogy ezeket a szituációkat most így kell megoldanunk. Megtiszteljük az ellenfeleinket azzal, hogy maximális elánnal megyünk ki a pályára és mindenki megszerzi a maga játék idejét, önbizalmát és hozzáad a csapat teljesítményéhez.” – összegezte az Akadémia 4-es csapat helyzetét Bordásné Horváth Marianna vezetőedző.
„Boldogsággal tölt el, hogy fiatal kapusaink látványosan fejlődnek. Egyre nagyobb önbizalommal és magabiztossággal lépnek pályára. A kemény edzések eredménye nem marad el.” – értékelte büszkén a legfiatalabbak teljesítményét Petróczi Viktória kapusedző.